Section V Team Titles
2017: Boys Class CC
2015: Boys Class C
2013: Girls Class C
2013: Boys Class C
2017: Boys Class CC
2015: Boys Class C
2013: Girls Class C
2013: Boys Class C
Section V Individual Titles
2021:
Mary Claire Rollins Girls Class B3 Pentathlon
Luke Kingston Boys Class B3 Shot Put
2018:
Carson Wacholder Boys Class C 100m Dash
Russell Harvey Boys Class C Shot Put
2017:
Carson Wacholder Boys CC 100m Dash
Kyle Rollins Boys CC 110M Hurdles
Kyle Rollins Boys CC High Jump
Kyle Rollins Boys CC Triple Jump
Tylor Muscarella Boys CC Pentathlon
2016:
Jackie Frost Girls C Pentathlon
George Shaw Boys C Shot Put
2015:
Mallory Crane Girls C Triple Jump
Alex Rice Boys C High Jump
Alex Rice Boys C Long Jump
George Shaw Boys C Shot Put
Micheal Macauley Boys C Discus
2014:
Jackie Frost Girls C Pentathlon
Bryan Rollins Boys C Long Jump
George Shaw Boys C Shot Put
Micheal Macauley Boys C Discus
2013:
Kate Hochbrueckner Class C 400 Hurdles
Kelly Lynch Class C Long Jump
Jackie Frost Class C Pentathlon
Alex Whitmore Class C 400
Gabe Rodriguez Class C 800
Gabe Rodriguez Class C 1600
Gabe Rodriguez Class C 3200
Michael Caruso Class C Pole Vault
Willy Kingston Class C Pentathlon
2012:
Gabe Rodriguez Class C 800
Gabe Rodriguez Class C 1600
Gabe Rodriguez Class C 3200
2021:
Mary Claire Rollins Girls Class B3 Pentathlon
Luke Kingston Boys Class B3 Shot Put
2018:
Carson Wacholder Boys Class C 100m Dash
Russell Harvey Boys Class C Shot Put
2017:
Carson Wacholder Boys CC 100m Dash
Kyle Rollins Boys CC 110M Hurdles
Kyle Rollins Boys CC High Jump
Kyle Rollins Boys CC Triple Jump
Tylor Muscarella Boys CC Pentathlon
2016:
Jackie Frost Girls C Pentathlon
George Shaw Boys C Shot Put
2015:
Mallory Crane Girls C Triple Jump
Alex Rice Boys C High Jump
Alex Rice Boys C Long Jump
George Shaw Boys C Shot Put
Micheal Macauley Boys C Discus
2014:
Jackie Frost Girls C Pentathlon
Bryan Rollins Boys C Long Jump
George Shaw Boys C Shot Put
Micheal Macauley Boys C Discus
2013:
Kate Hochbrueckner Class C 400 Hurdles
Kelly Lynch Class C Long Jump
Jackie Frost Class C Pentathlon
Alex Whitmore Class C 400
Gabe Rodriguez Class C 800
Gabe Rodriguez Class C 1600
Gabe Rodriguez Class C 3200
Michael Caruso Class C Pole Vault
Willy Kingston Class C Pentathlon
2012:
Gabe Rodriguez Class C 800
Gabe Rodriguez Class C 1600
Gabe Rodriguez Class C 3200
Section V Relay Titles
2021:
Girls 4x800 Class B3:
Rachael Matthews, Caroline Capel, Emily Lamb, Mallory Rice
2015:
Girls 4X800 Class C:
Jessica Harris, Chloe Kernan, Heidi Phelps, Jackie Frost
Boys 4X800 Class C:
Nate Montesano, Nick Montesano, Devin Mix, Kyle Rollins
2013:
Girls 4X800 Class C:
Megan Moynihan, Hailey Hopper, Brianna Horn, Lindsay Ryan
Boys 4X400 Class C:
Alex Whitmore, Bryan Rollins, Nate Montesano, Nick Montesano
Boys 4X800 Class C:
Nick Montesano, Nate Montesano, Gabe Rodriguez, Alex Whitmore
2021:
Girls 4x800 Class B3:
Rachael Matthews, Caroline Capel, Emily Lamb, Mallory Rice
2015:
Girls 4X800 Class C:
Jessica Harris, Chloe Kernan, Heidi Phelps, Jackie Frost
Boys 4X800 Class C:
Nate Montesano, Nick Montesano, Devin Mix, Kyle Rollins
2013:
Girls 4X800 Class C:
Megan Moynihan, Hailey Hopper, Brianna Horn, Lindsay Ryan
Boys 4X400 Class C:
Alex Whitmore, Bryan Rollins, Nate Montesano, Nick Montesano
Boys 4X800 Class C:
Nick Montesano, Nate Montesano, Gabe Rodriguez, Alex Whitmore